Puidust köögimööbel

Puidust köögimööbel on tark ja keskkonnasõbralik valik Teie kodu südamesse. Puit on oma omadustelt soe ja pehme.

Puidu ilus süümuster annab täispuidust köögimööblile omapärase välimuse, lisades maalähedust ning hubasust. Puidust tööpinnad lisavad köögi kujundusse omapärast välimust, on soojad ja naturaalsed.

Inimesi ning soove on erinevaid, samuti kodusid ja kööke.

Tellides oma puidust köögimööbli meilt saate olla kindlad, et meie spetsialistid töötavad koos Teiega köögi planeerimisest ja kujundamisest kuni paigaldamiseni.

Vaid sellise koostööga saame tagada, et köök oleks Teie jaoks võimalikult mugav. Teile annab see võimaluse olla oma köögi kujundajaks.

 

täispuidust köögimööbel

 

Puidust kööki valides pead olema teadlik, et valid kvaliteedi, mis vajab ka hooldust. Kuid õigesti hooldatud köögimööbel kestab kaua ja näeb värske ning kaunis välja ka paljude aastate järel.

 

Missuguse paigutusega köögimööblit valida?

Enne köögimööbli tellimist soovitame pöörduda meie spetsialistide poole, sest köögimööbli planeerimisel on nüansse, millega mööblit esimest korda tellides ei pruugi osata arvestada.

Kööki sisustust planeerides peab arvestama ka ka pereliikmete arvuga ning sellega, millist rolli köök majapidamises täitma hakkab.

Kitsaste köökide puhul on köök pigem toidu valmistamiseks ja einestatakse tavaliselt kas salongis või elutoas. Sellisel juhul on oluline valmistada köögimööbel võimalikult ruumisäästlikult, et köök kasutaks saadaolevat ruumi parimal viisil, ning samas oleks sinna mahutatud kõik oluline. Mida oleks igapäevasele toidumeistrile ka mugav kasutada.

Puidust köögimööbli valmistamiseks on vajalik teada kõiki köögi mõõtmeid ja köögimööbli ning tööpindade soovitud asukohti.

Oluline on arvestada ka tulevase ventilatsioonisüsteemi ning valamu asukohta.

Köök peab olema mugav, lihtne ja ergonoomiline.

See on koht, kus mugavuse määrab kasutamislihtsus, ruumikus ja valgus. Tellija soovil paigaldame tööpindade kohale köögimööblisse valgustuse, mis tagaks piisavalt hea valguse maitsva ja täpse töö tegemiseks.

Oluline on planeerimisel arvestada tööpindade soovitud kõrgust ja laiust ning kas köögitehnika installeeritakse köögimööblisse või mitte.

Kööki tasub samuti planeerida palju erinevaid sahtleid ja kappe, et ära mahutada kogu vajalik köögiinventar.

Ruumi säästmiseks Teie köögis pakume nii tavalisi traditsioonilisi kapisüsteeme, kui ka lükandustega kappe, millele vajadusel paigaldame mugavust lisavad pehmelt sulguvad uksed.

Nurgakappides soovitame kasutada karusselle, mis võimaldavad nurgakappidest asju lihtsalt kätte saada.

Nii saab ilma vaevata ära peita kõik nõud ning potid-pannid.

Pinnad jäävad puhtad ning hea hoolduse korral kestab Teie uus köök palju aastaid.

 

Puidust köögimööbli hooldus

Puit on väga hästi hooldatav materjal ning puidu pinnas on taastatav lihvimise teel. Mõned kliendid on maininud, et erinevalt laminaatpindadest lisavad aja jooksul tekkinud kasutamisjäljed ka omamoodi isikupära mööblile, mistõttu ei pruugi pideva uue välimise taotlemine olla peamine eesmärk. Siinkohal on see Teie otsustada.

Kõik aja jooksul puidust köögimööblile tekkivad kriimustused ja täkked saab välja lihvida ning pinnase taastada vastavate õlide ning vahadega.

Peamiseks ohtude allikaks köögis on kõrged temperatuurid ning erineva koostisega külmad ja kuumad vedelikud, mis kõik võivad kahjustada puidu pinda.

Tööpinnale sattunud vedelikud tuleks puidult kiiresti eemaldada, et säästa puitu kahjustuste eest.

Regulaarne puidust köögimööbli hooldamine tagab ka vajaliku kaitse puidu pinnasele. Pärast paigaldamist annavad meie meistrid Teile juhiseid ka igapäevasele hooldusele. Meie soovitame hooldada puitpindu kaks korda aastas selleks mõeldud õlidega.

 

Köök peab olema ergonoomiline

Nii nagu ka muude tarbeesemete juures, määrab köögi kvaliteedi peale materjali ka kasutamise ergonoomilisus.

On oluline, et köögis olevate kappide usted avaneksid lihtsalt ja turvaliselt. Ilma üksteise vastu käimata või vähemasti õigel ajal stopperiga peatudes.

Meie pakutava laias valikus on ka pehmelt sulguvad kapiuksed ja üles avanevad kapid, mis muudavad Teie köögi moodsaks ja ergonoomiliseks.

Me kasutame enda poolt valmistatud täispuidust köögimööbli lisadetailidena (kinnitused, hingedesüsteemid, jt) ainult kvaliteetseid ja kauakestvaid detaile.

Köögikappe kasutatakse tihti ja nende uksed avanevad ning sulguvad palju kordi päevas.

Kuna puit ise on vastupidav ja oma omadustelt kauakestev, siis on kvaliteetsete detailide kasutamine kui kindlustus teie investeeringu vastupidavusse.

Täispuidust köögimööbli plussiks on selle naturaalne ning hästi töödeldav materjal.

Köögile omasele soojusele lisab puidust köögimööbel hubasust ning stiili. Puitmööbel ja puidust trepp kodus võimendavad meeldivat maalähedast stiili veelgi.