Puidust trepid

Puit on ehitusmaterjalina soe ja hästi töödeldav. Selle tugevad ning vastupidavad omadused annavad meie meistrile võimaluse mängida fantaasiaga. Puidust trepid lisavad rohkem kui näpuotsaga maalähedust igasse kodusse, ning sobivad suurepäraselt kokku heledate seinte ja skandinaavialiku disainiga, mis on viimastel aastatel populaarsust kogumas.

Lisainfot puidust sisustuslahenduste kohta leitate ka Puuinfo.ee lehelt.

Täispuidust trepid sobivad hästi ka välitingimustesse. Töötleme sel juhul puitu vajalike kattematerjalidega, et puidu pinnas oleks kaitstud ilmastikust tulenevate mõjurite eest.

Meie valmistatud täispuidust trepid on vastupidavad ja me valmistame trepi arvestades Teie soove ning ka trepi tulevast asukohta. Turvalisusele mõeldes ei tohiks trepp olla liiga järsu kaldega.

Väikeste lastega majapidamistesse soovitame kindlasti paigaldada ka trepipiirded, mis aitavad tagada meelerahu.

 

 

puittrepp

 

Millist puittreppi valida?

Enne trepi planeerimist soovitame tutvuda erinevate treppivõimaluste valikuga. Samuti tuleb arvestada, kui palju on vaba ruumi trepi paigaldamiseks.

Kõige parem on pöörduda kohe meie spetsialistide poole, kes on abiks kogu projekteerimise juures alates kavandi loomisest.

Projekteerime trepi vastavalt Teie soovile, arvestades kaoleva või tulevase ruumilisi ja mõõtmelisi eripärasid, et tulemus saaks võimalikult hea.

Meie meistrimeestel on kõige lihtsam valmistada ühemarsilist sirget treppi. Sellise trepi valmistamiseks on vajalik ka piisava vaba ruumi olemasolu.

Kui sirge trepi paigaldamiseks ruumi napib, siis järgmine lahendus oleks kahemarsiline trepp ühe vaheplatvormiga. Sellise tegumoega treppi on meistrimehel lihtsam ehitada ja ka paigaldada.

Puittreppidest enim kasutatav on oma otstarbekuse ning ka ruumisäästlikkuse poolest niinimetatud L-kujuline trepilahendus.  Kõige vähem võtab ruumi enda ümber keerdtrepp. Samas on keerdtrepi miinuseks asjade mõõtmed, mida seda mööda saab korruselt korrusele kanda.

 

Puidust trepid on ilusad ja mugavad, jälgides trepivalemit

Teadmatult ja valede mõõtude järgi valmistatud puittrepp võib osutuda väga ebamugavaks, kui ei arvestata üldtuntud trepivalemit 2H+B=63.

See on valem, mille järgi arvestatakse optimaalset astme kõrguse ja sügavuse suhet. H on siin astme kõrgus ja B märgib siin astme sügavust. Kui sellise valemiga arvutamisel on tulemus 63 lähedal, siis on tegemist astumiseks mugava trepiga.

Oluline on märkida, et vanematele inimestele paigaldatav trepp peab olema laugema tõusuga ning soovituslikult ka vaipkattega, et vältida veelgi enam võimalikku libisemist.

Noorele lasteta perele võib huvitava välimusega seina külge kinnitatav piireteta trepp olla ahvatlevaks disainielemendiks, kuid pikemas perspektiivis, kui perre tulevad juurde lapsed, siis võib see ebamugavaks ja ohtlikuks osutuda.

Seetõttu on tark juba esimesel võimalusel pöörduda meie spetsialistide poole, kes oskavad nõu ja jõuga aidata. Nii saate projekteerida koos meie spetsialistidega oma elamisse just Teie vajadustele vastava ning turvalise trepi.

Vajadusel saab puittrepi välimust muuta erinevate värvide ja peitsidega sellisel moel, et ilusa süümustriga trepiastmed jäävad näha ülevärvimisel kogu värvispektri ulatuses olevate spetsiaalsete puitmööblivärvidega.

Me viimistleme puittrepi pinda just selliste vahenditega, mis muudavad treppi vähemlibisevaks ja seeläbi ka Teile turvaliseks.

Nagu ka kõike muud, mis kulub, tuleb ka täispuittreppe hooldada.

Puitpindade hoolduseks mõeldud spetsiaalsete vahendite ja mooduste tarvis saab infot ka meie spetsialistidelt.

Puidust trepp sobib hästi kokku puidust köögimööbliga ning teiste naturaalsest puidust mööbliesemetega kodus.

Kokkuvõtteks – lahendame Teie trepimure asjatundlikult ja kvaliteetselt.